Find medarbejder

Her har du en samlet fortegnelse over medarbejderne i KVINFO. Klik på linksene til højre, hvis du kun vil have listen for en bestemt afdeling.

AKADEMISK MEDARBEJDER

Beatriz Hernandez de Fuhr

Tlf: 50 76 33 62

SENIOR PROGRAMRÅDGIVER

Cecilie Poulsen-Hansen Mehyar

E-mail: cecilie.ph.mehyar@kvinfo.dk

Tlf: 50 76 33 72

Skype: ceciliekvinfo

NETVÆRKSKOORDINATOR

Christian Larsen

Tlf: 50 76 33 63

BIBLIOTEKSMEDARBEJDER/IT-SUPPORT

Eva Bankov

Tlf: 50 76 33 53

BIBLIOTEKAR

Hanna El-Gourfti

E-mail: hanna.el-gourfti@kvinfo.dk

Tlf: 50 76 33 78

PROGRAMRÅDGIVER

Helle Marianne Vadmand

Tlf: 50 76 33 61 
Skype: hellevadmandkvinfo 

PROGRAMRÅDGIVER

Jeannette Bach Knudsen

Tlf: 50 76 33 68 
Skype: jeannette.kvinfo 

AKADEMISK MEDARBEJDER

Jette Sandager

E-mail: jette.sandager@kvinfo.dk

Tlf: 50 76 33 52

PROJEKTKOORDINATOR (PIFT)

Julie Lykke Nielsen

E-mail: julie.lykke.nielsen@kvinfo.dk

Tlf: 50 76 33 55

 

SENIOR KONSULENT

Jytte Larsen

Tlf: 33 13 50 88

FORSKNINGSBIBLIOTEKAR

Jytte Nielsen

Tlf: 50 76 33 83

SPECIALKONSULENT

Katarina Blomqvist

Tlf: 50 76 33 54
Skype: katarinakvinfo

PRAKTIKANT, VIDENSCENTERET

Katrine Blom

E-mail: katrine.blom@kvinfo.dk

AKADEMISK MEDARBEJDER, BIBLIOTEKET

Katrine Kladakis

Tlf: 50 76 33 77

SENIOR PROGRAMRÅDGIVER

Lene Ingvartsen

Tlf: 50 76 33 80
Skype: lenekvinfo

PRAKTIKANT, VIDENSCENTERET

Linnea Schytter Andersen

Email: linnea.schytter.andersen@kvinfo.dk

PRAKTIKANT, PIFT OG 8. MARTS

Maria Bøhnke Nielsen

E-mail: maria.bohnke.nielsen@kvinfo.dk

PRESSEKONTAKT

Niels Bak Henriksen

E-mail: niels.bak.henriksen@kvinfo.dk

Tlf: 50 76 33 82

PROJEKTKOORDINATOR

Ragna Olafsdottir

E-mail: ragna.olafsdottir@kvinfo.dk

Tlf: 50 76 33 79

PROJEKTLEDER

Rebekka Mahler

Tlf: 50 76 33 76

PRAKTIKANT, KOMMUNIKATION

Rosa Skytt Burr

E-mail: rosa.skytt.burr@kvinfo.dk

ØKONOMIMEDARBEJDER

Susanne Oreskov

Tlf: 50 76 33 71

KONSTITUERET DIREKTØR

Suzanne Moll

Kontakt via PA Jette Sandager
E-mail: jette.sandager@kvinfo.dk
Tlf: 50 76 33 52

Pressehenvendelser via Niels Bak Henriksen
E-mail: niels.bak.henriksen@kvinfo.dk
Tlf: 50 76 33 82