Find medarbejder

Her har du en samlet fortegnelse over medarbejderne i KVINFO. Klik på linksene til højre, hvis du kun vil have listen for en bestemt afdeling.

BIBLIOTEKAR

Archana Sharma

E-mail: archana.sharma@kvinfo.dk

Tlf: 50763378

 

AKADEMISK MEDARBEJDER

Beatriz Hernandez de Fuhr

Tlf: 50 76 33 62

SENIOR PROGRAMRÅDGIVER

Cecilie Poulsen-Hansen Mehyar

E-mail: cecilie.ph.mehyar@kvinfo.dk

Tlf: 50 76 33 72

Skype: ceciliekvinfo

PA OG ADMINISTRATIV MEDARBEJDER

Charlotte Holm

E-mail: charlotte.holm@kvinfo.dk

Tlf: 50 76 33 50

NETVÆRKSKOORDINATOR

Christian Larsen

Tlf: 50 76 33 63

PROGRAMRÅDGIVER

Ditte Wegeberg

E-mail: Ditte.wegeberg@kvinfo.dk

Tlf. 50 76 33 73

Skype: ditte.kvinfo

ØKONOMICHEF

Dorte Jensen

E-mail: dorte.jensen@kvinfo.dk

Telefon 50 76 33 57

KONTORMEDARBEJDER/IT-SUPPORT

Eva Bankov

Tlf: 50 76 33 53

KOMMUNIKATIONSMEDARBEJDER

Fie Frøling Ipsen

E-mail: fie.froeling.ipsen@kvinfo.dk

Tlf: 50763360

PROGRAMRÅDGIVER

Helle Marianne Vadmand

Tlf: 50 76 33 61 
Skype: hellevadmandkvinfo 

Directør

Henriette Laursen

Kontakt via PA Charlotte Holm
E-mail: charlotte.holm@kvinfo.dk

Tel: +45 50 76 33 50

Pressekontakt via Niels Bak Henriksen
E-mail: niels.bak.henriksen@kvinfo.dk
Tel: +45 50 76 33 82

PROGRAMRÅDGIVER ASSISTENT

Inge Sidenius Petersen

E-mail: inge.sidenius.petersen@kvinfo.dk

Tlf: +45 50 76 33 66

PROGRAMRÅDGIVER

Jeannette Bach Knudsen

(barselsorlov)
 
Tlf: 50 76 33 68 
Skype: jeannette.kvinfo 

AKADEMISK MEDARBEJDER

Jette Sandager

E-mail: jette.sandager@kvinfo.dk

Tlf: 50 76 33 52

PROJEKTKOORDINATOR (PIFT)

Julie Lykke Nielsen

E-mail: julie.lykke.nielsen@kvinfo.dk

Tlf: 50 76 33 55

 

SENIOR KONSULENT

Jytte Larsen

Tlf: 33 13 50 88

VIDENSMEDARBEJDER

Jytte Nielsen

Tlf: 50 76 33 83

SPECIALKONSULENT

Katarina Blomqvist

Tlf: 50 76 33 54
Skype: katarinakvinfo

STUDENTERMEDHJÆLPER, VIDENSCENTERET

Katrine Blom

E-mail: katrine.blom@kvinfo.dk

VIDENSMEDARBEJDER

Katrine Kladakis

Tlf: 50 76 33 77

SENIOR PROGRAMRÅDGIVER

Lene Ingvartsen

Tlf: 50 76 33 80
Skype: lenekvinfo

PRAKTIKANT, PIFT OG 8. MARTS

Maria Bøhnke Nielsen

E-mail: maria.bohnke.nielsen@kvinfo.dk

PROGRAMRÅDGIVER

Meriem Ben Lamine

E-mail: meriem.benlamine@kvinfo.dk

Telefon: +216 99548228  

PROGRAMRÅDGIVER ASSISTENT

Mika Thorsgaard Frølunde

E-mail: 

mika.thorsgaard.froelunde@kvinfo.dk

Tlf: +45 50 76 33 69

DIGITAL REDAKTØR

Néné La Beet

E-mail: nene.la.beet@kvinfo.dk

Tlf: 50 76 33 56

PRESSEKONTAKT

Niels Bak Henriksen

E-mail: niels.bak.henriksen@kvinfo.dk

Tlf: 50 76 33 82

PROJEKTKOORDINATOR

Ragna Olafsdottir

E-mail: ragna.olafsdottir@kvinfo.dk

Tlf: 50 76 33 79

 

Barselsorlov

VIDENSMEDARBEJDER

Rebekka Mahler

Tlf: 50 76 33 76

ØKONOMIMEDARBEJDER

Susanne Oreskov

Tlf: 50 76 33 71